Ana Sayfa Kültür/Sanat Cep Telefonunuzu Star Trek İletişim Cihazına Dönüştürün

Cep Telefonunuzu Star Trek İletişim Cihazına Dönüştürün

1326
0
Paylaş

comm3-208x400Uzay Yolu yaklaşık 50 yıldır yayınlanan, altı televizyon dizisi ve onbir film’i çekilen, dünya çapında bir eğlence ve pop kültürü ikonu haline gelen, artık rahatlıkla efsane olarak anabileceğimiz bir seri.

Ancak bu defa konumuz yeni bir film yada dizi projesi değil, 1966-1969 yılları arası yayınlanan Uzay Yolu orjinal serisinde kullanılan communicator (iletişim) cihazı! Elbette ta kendisi değil ama basit bir replika da değil, bluetooth özelliğiyle cep telefonlarımızla eşleşerek son derece havalı bir ahize vazifesi görüyor.

The Wand Company adlı firmanın çıkardığı Star Trek the Original Series Communicator, filmde kullanılan Communicator’ün 3D taramaları kullanılarak tasarlanmış, yüksek malzeme kalitesiyle şimdiye kadar üretilmiş gerçeğine en yakın replikalardan biri olarak dikkat çekiyor. Cihaz güzel bir masaüstü şarj standı ve filmdeki gibi kemerinize takarak taşıyabilmenizi sağlayan taşıma kabıyla birlikte geliyor. Tabi kemerinize takmayı bir daha düşünün derim Star Trek hayranıyım derken “Burhan Altıntop” durumuna düşmekte var işin sonunda 🙂

Ürünün özellikleriyse şöyle:

• İlk tamamen fonksiyonel kablosuz Communicator.

• Bluetooth® özelliği olan cep telefonlarıyla Bluetooth® Ahize olarak eşleşme.

• Tüm dünyadaki Star Trek hayranlarının sayısız isteklerine yanıt olarak yapılmıştır(!).

•  İşlenmiş alüminyum, preslenmiş metal ve ABS materyalden üretilmiş.

• Metal tabanlı çok renkli LED şarj durum göstergeli manyetik stand.

• Dahili kablosuz şarj özellikli lityum polimer pil, sadece stand’ın üzerine koyun ve güç hücresini şarj edin.

• Yüksek kaliteli kalıplanmış poliüretan köpükten taşıma kabı.

• Yüksek kaliteli hoparlör, eller serbest arama, herhangi bir bluetooth aygıtından müzik çalabilme.

• Yüksek kaliteli MEMS mikrofon ile aramalarda kristal netliğinde ses kalitesi.

• Konuşma esnasında aktif edebileceğiniz Star Trek otantik ses efektleri.

Hayırlayanınız varsa 90’lı yılların sonuna doğru Motorola StarTAC adında bir cep telefonu modeli çıkarmıştı, sırf bu communicator’a olan benzerliği dolayısıyla alan arkadaşlarım olduğunu hatırlıyorum. Meraklılarını cezbedebilecek bir ürün yada kim bilir espri anlayışı gelişmiş firmalar iletişimi güçlendirmek adına çalışanlarına adetli bir şekilde alabilir ama bence almazlar, yada alabilirler, yok yok almazlar, yahu beni mi ilgilendirir ne yaparlarsa yapsınlar! 🙂

150 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulan cihaz şu günlerde ön sipariş aşamasında, şiparişlerin 2016 Ocak ayından itibaren gönderileceği sitesinde belirtilmiş. Ürünün resmi sitesi için buraya tıklayın.

Bir Cevap Yazın